Navigácia

Obsah

O obci

Obec Šuňava vznikla 1.januára 1974 zlúčením obcí Nižná a Vyšná Šuňava. Prvá písomná zmienka o obci Šuňava je z roku 1298. Názov pochádza pravdepodobne od "šumiacich lesov alebo od pekného hája"

Samosprávný kraj Prešovský
Okres Poprad
Región Prešov
Počet obyvateľov 1964
Rozloha 2630 ha

 

 

Za rok 2016 bola obec Šuňava vyhodnotená ako obec s predpokladom stabilného rozvoja. Pecat_obec_2016_Obec Šuňavapecat_rozvoja_obce_2016_podpis

 

Fotogaléria

Deň matiek - 8.5.2022

Deň matiek - 8.5.2022

Mama je láska. Lebo aj Boh je láska. Pusto by sa nám žilo bez tých dvoch. „Kde som ju videl, odkiaľ sme si známi?“ usmial sa Stvoriteľ, keď stvoril srdce mamy. A vedel dobre, že nemôže byť iná. Pretože raz aj On jej zverí svojho Syna.

Návšteva škôlkarov v hasičskej zbrojnici

Návšteva škôlkarov v hasičskej zbrojnici

Stretnutie s hasičmi sa konalo pri sviatku sv. Floriána – patróna hasičov. Členovia nášho hasičského a záchranného zboru ukázali deťom techniku, ktorú používajú pri svojej práci, pri hasení požiarov a záchrane ľudských životov, deťom umožnili posedieť si v hasičských autách, započúvať sa do zvukov

Okresné kolo hry Plameň

Okresné kolo hry Plameň

V tieni veľkého množstva kultúrnych a spoločenských podujatí v našom okrese sa 6.5.2022 uskutočnilo okresné kolo hry Plameň. O 14,00 hod. sa na domácom futbalovom ihrisku stretli kolektívy mladých hasičov.